امپریالیسم ریاکار خود را به کوچه علی چپ می زند

 

اقدامات وحشیانه ای که گروه تروریستی موسوم به داعش(دولت اسلامی عراق و شامات) انجام می دهد تازگی ندارد. این گروه تروریستی با نامهای دیگر قریب دو سال در سوریه به جنایات مشغول بود و شهرهای زیادی را در آن کشور با خاک یکسان کرد. جنایات بربرمنشانه ای که امپریالیستها بیکباره از آن نام می برند، مدتهاست که برای افکار عمومی روشن شده است. هر خواننده کاوشگر می توانست و می تواند به گزارش انسانهای با وجدانی که بر ضد این جنایتکاران اسناد و مدارک تهیه کرده و آنرا در شبکه مجازی در اختیار مردم قرار می دادند دست پیدا کند. سربریدن ها، بازجوئی های یک دقیقه ای با این پرسش که سنی هستی و یا شیعه، رگبارهای بی هدف، ورود به منازل و قتل عام ساکنان آن، تیربارانها، شکنجه دادنها، رژه های نظامی، قطع دست و تجاوز به زنان و کشتار کودکان، استفاده از گاز سمی بر ضد مردم غیر نظامی که به یاری تبلیغات امپریالیسم و سازمان ملل بر آن سرپوش گذارده شد و تلاش گردید استفاده از آنرا به گردن بشار اسد بگذارند، همه و همه به صورت مستند در شبکه مجازی وجود دارد. سالها از سراسر جهان و ممالک اروپائی از جمله آلمان، فرانسه، انگلستان تروریستهای آموزش یافته به سوریه سفر کرده و برای سربازگیری بازمی گشتند و حتی به اعتراف سازمانهای امنیتی این کشور این افراد بسیار فعال بوده و از رفت و آمد آنها که تروریستهای مخوفی بودند، چون در خدمت منافع آنها بود، جلوگیری نمی کردند. مدتها بود که رسانه های گروهی امپریالیستی اعتراف می کردند که این گروه مورد حمایت مالی دولت رسمی عربستان سعودی و دولت رسمی قطر و دولت رسمی ترکیه است. این عده به یاری سازمانهای جاسوسی غرب جمع آوری شده و با ساز و برگ کامل از طریق کشور ترکیه با اطلاع دولت رسمی ترکیه و همه متحدان ناتو از مرز سوریه به طور غیر قانونی عبور کرده و به جنایت علیه بشریت دست می زنند. امپریالیستهای آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان در حمایت از این تروریستها، موشکهای پاتریوت از جانب ناتو را به ترکیه ارسال کرده و ناوهای دریائی جاسوسی خویش را به کرانه های لبنان و سوریه اعزام کردند. سیل اسلحه به دست همه این تروریستها که از آنها بنام اپوزیسیون سوریه نام برده می شد، بدون مانعی می رسید. روشن است که این سلاحها از کره ماه به زمین نمی افتاد و از خاک ترکیه با کامیونهای نظامی حمل می شد. روشن است که این سلاحها را نمی شود و نمی شد از دکانهای عطاری سر چهارراه خرید، بلکه باید کارخانه های اسلحه سازی آنرا تولید کرده و در اختیار تروریستها قرار دهند و...

تظاهر به نادانی و خود را به کوچه علی چپ زدن، ناشی از ریاکاری امپریالیستهاست. خلقهای سوریه پس از شکست سختی که به داعش داده اند و برای نجات منطقه قربانی های فراوانی را تحمل کردند، نقطه عطفی در خاور میانه ایجاد کرده اند.

فراموش نکنیم که همه ممالک عربی با فشار عربستان سعودی و امارات متحده عربی و مصرِ مبارک، از حضور نماینده واقعی مردم سوریه در "جامعه عرب" جلو می گرفتند و تروریستها را به عنوان نماینده مردم سوریه جا می زدند.

شکست داعش در سوریه و عدم موفقیتش در عراق موجب شده است که امپریالیستها که می خواستند در عرض دو روز کارها را به مذاق خود فیصله دهند و نشد، حال به فکر رفع و رجوع مسایل بیفتند.

اکنون روشن است که دولت سوریه بر سر کار می ماند و مورد حمایت 90 درصد مردم سوریه است. امپریالیستها از برگزاری انتخابات آزاد و دموکراتیک در اردوگاههای پناهندگان سوریه جلو گرفتند. در آلمان، فرانسه و انگلستان اجازه ندادند اتباع سوریه به پای صندوقهای رای روند. این همه ریاکاری از ماهیت وحشی امپریالیستها ناشی می شود. نقاب دموکراسی و بشردوستی آنها دریده می شود.

اخیرا آنها به مانور جدیدی دست زده اند تا آبروی از دست رفته دول عربستان سعودی، قطر، ترکیه و سایر متحدان داعش را بخرند و آنها را از زیر ضربه بدر آورند. به درخواست و با طرح اولیه انگلستان قطعنامه ای علیه تامین مالی گروه داعش و النصر و.. در روز جمعه ۲۴ مرداد 1393 در شورای امنیت طرح شده و به اتفاق آراء به تصویب رسیده است. روشن است که همه دولی که در این جنایات ضد بشری دست داشته اند تروریستی بوده و مسئولان آمر باید در یک دادگاه صالحه جهانی محاکمه شوند. روشن است که در اینجا پای دولتها و نه اشخاص متفرقه در میان بوده و شورای امنیت باید این دول را به خاطر جنایات علیه بشریت محکوم کرده و مورد تحریم اقتصادی قرار دهد. ولی شورای امنیت از این راه روشن که مانع جلوگیری از کمک مالی به تروریستهای جنایتکار می شود، نمی رود و ترجیح می دهد راهی را برود که امکان کمک به داعش را باز گذارده و آب تطهیر به سر امپریالیستها و دول ارتجاعی منطقه بریزد.

روشن است که جلوی افراد را نمی شود گرفت و حتی قابل کنترل نیز نیستند. کمکها به داعش و تروریستها بر اساس منافع راهبردی امپریالیسم کم و زیاد شده ولی قطع نمی شود. ولی شکل نامناسب آن که عواقب حقوقی دارد به کلی تغییر می کند. این نشانه عاقبت اندیشی امپریالیستی است. شورای امنیت تنها 6 نفر را مقصر می شناسد که گویا دنیا را بر هم ریخته و ناوهای جنگی و جاسوسی به دریای مدیترانه اعزام داشته و موشکهای پاتریوت به ترکیه داده و سلاحهای سنگین و سبک از کارخانه های خصوصی خویش به داعش داده اند. این عده عبارتند از: "«ابو محمد العدنانی»، سخنگوی داعش یکی از آن افرادی است در فهرست تحریم شورای امنیت از او اسم برده شده است. «ابو محمد العدنانی» شهروند عراق است و از او به عنوان یکی از بانفوذ ترین «امرای» گروه داعش و نزدیکترین به ابوبکر البغدادی رهبر این گروه یاد می‌شود، همچنین «سعید عارف»، یک افسر الجزایری که به جبهه النصره پیوسته را مورد تحریم قرار داده است. چهار نفر دیگر که در فهرست اسامی تحریم شورای امنیت هستندعبارتند از عبدالمحسن عبدالله ابراهیم الشارخ- تبعه عربستان سعودی و در فهرست افراد تحت تعقیب این کشور که از چهره های اصلی تبلیغ النصره در شبکه مجازی است و نیروهای این گروه در بخش لتکیای سوریه را رهبری می کند. حمید حمد حمید العلی و حجاج بن فهد العجمی که هر دو تبعه کویت می باشند. فعالیت آقای عجمی برای حمایت مالی جنگجویان خارجی(بخوانید تروریستها جهادی) به گفته کارشناسان سازمان ملل متحد شامل دست کم یک کارزار توییتری می شود،عبدالرحمان محمد ظفر دبیدی الجهانی، رهبر شبکه جنگجویان خارجی جبهه النصره. گروه النصره هم شاخه القاعده در سوریه است. این عده اجازه مسافرت نداشته و دارایی آنان توقیف می شود.

آنها که برنامه ریزی کرده بودند هم چهره خود را شستشو دهند و هم به گروه داعش به صورت قبل یاری رسانند، این سناریوی جدید را ساخته اند. حامیان گروه داعش در این فاصله با اطلاع قبلی که از این سناریو داشته اند اموال، پول و سلاح هایی که لازم بوده است را در جریان فتوحاتی که برایشان تدارک دیدند در چند ماه اخیر به دست آورده اند، آنها فعلا با دشواری امکانات مالی و تجهیزات نظامی مواجه نیستند، پشت جبهه آنها نیز محکم است در غیر این صورت این مقدار پیشروی نمی کردند. حسابهای بانکی افرادی را که از آنها نام برده شده است که صحت و سقمش بر کسی روشن نیست حتما قبلا خالی کرده اند. این عده اجازه مسافرت با گذرنامه رسمی ندارد ولی با گذرنامه جعلی همیشه می توانند به همه جا سفر کنند تازه بگذریم که آنها اگر افراد حقیقی باشند نیازی به مسافرت ندارند. ریاکاری امپریالیستها همین بس که از دول عربستان سعودی و قطر، الجزایر و یا هر کشور دیگری که به این افراد تامین داده است درخواست نمی کنند که این جنایتکاران جنگی را به مراجع جهانی تحویل دهند. چنین درخواستی روی میز وزارت امور خارجه هیچ کشوری نیست. می بینید که همه این بازی ها ساختگی است. برای بازگرداندن آبروی امپریالیستها و متحدان آنهاست که در این جنایات ضد بشری دست داشته اند و همچنین ادامه کمکهای مالی به داعش و تروریستها تا تنها در متن سیاست راهبردی امپریالیسم آمریکا عمل کنند. جالب است که کمکهای به کردستان عراق را که دولت عراق نیست و فقط در منطقه کردستان نشسته است مبارزه با داعش جا می زنند در حالیکه این کمکها باید مستقیما به دولت "قانونی" بغداد داده می شد و نه به بارزانی تا پرچم تجزیه به یاری امپریالیستها بلند کند و اسرائیل دوم در منطقه ایجاد نماید.

می بینید که منطقه آبستن حوادث جدیدی است. کمونیستها باید با هرگونه آشوب و خرابکاری در منطقه، با هرگونه نقض حاکمیت ملی کشورها و نقض تمامیت ارضی آنها به مقابله برخیزند.

 

 

بر گرفته از توفان شماره   174 شهریور ماه 1393 سپتامبر سال 2014،  ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

 

صفحه حزب کار ایران (توفان) در شبکه جهانی اینترنت

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

 وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

وبلاگ کارگر آگاه

http://www.kargareagah.blogspot.se/

 سایت کتابخانه اینترنتی توفان

 http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

 توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts