صهیونیسم و امپریالیسم پدرخوانده‌های تروریسم در جهان

 

ترور بربرمنشانه در شهر کرمان در سالگرد ترور دولتی- امپریالیستی سردار قاسم سلیمانی را که منجر به قتل حدود صد نفر و جراحت صدها نفر شد به شدت محکوم می‌کنیم و این اقدام را در خدمت ایجاد تزلزل، تضعیف امنیت ملی، حمایت از ارتجاع امپریالیستی صهیونیستی ارزیابی می‌نمائیم. عده‌ای در ایران تلاش دارند تا اصل مسئله را منحرف نموده و مدعی شوند که اتهام تروریست به اسرائیلِ «بی‌گناه» نادرست بوده و داعش مسئولیت این امر را به عهده گرفته است. این عده در سطح باقی مانده‌اند و از شکلِ رویدادها سلاحی برای تبرئه صهیونیسم می‌سازند.

مسئولیت این امر به عهده کسانی است که وضعیت خاورمیانه را متشنج کرده، داعش را در واشنگتن و تل آویو پرورانده، کشور اشغالگر و مصنوعی اسرائیل را خلق کرده و به جان مردم منطقه افکنده‌اند. این مهم نیست که صهیونیسم با دست کدام یک از ابزارش، فرقه رجوی، داعش، جیش‌والعدل و یا گروه‌های تجزیه‌طلب قومی با عنوان «چشم و چراغ» ایران به این اقدام دست می‌زند، بلوچستان را متشنج می‌کند و یا در غرب عوامل اسرائیل تجزیه‌طلب را به خاک ایران می‌فرستد، مهم این است که در پشت این خرابکاری‌ها و سیاست شکست خورده‌ی سوریه‌ای کردن ایران، صهیونیسم و امپریالیسم به عنوان مبتکران اصلی این امر پنهان شده‌اند و صحنه گردان این معرکه‌اند. مگر آن چاقوکشان و قمه به دستانی که با کوکتل مولوتف به ماموران انتظامی حمله می‌کردند، تروریسم را اعمال می‌نمودند تا خشونت را به اوج خود رسانده به ایجاد تشنج و تخریب دست زنند کمتر از داعش عمل می‌کردند. آنها حتی جنایات داعش در شاهچراغ را مورد حمایت قرار داده و مدعی شدند کار خودشان است. گیریم کار خودشان است شما جنایتکاران چرا تروریسم را محکوم نمی‌کنید تا جمهوری اسلامی نیز افشاء شود؟ زیرا با آنها نسبت خانوادگی دارید.

مشکل رژیم ارتجاعی حاکم در ایران این است که حفظ امنیت و تقویت خود را تنها در سرکوب مخالفان و یا مبارزه با گروه‌های تروریستی و یا اعتراضات کوری که به سرعت به ابزار سوءاستفاده امپریالیسم بدل می‌شود جستجو می‌کند، در حالی که حمایت از امنیت ملی تکیه به مردم ایران حمایت همه جانبه و در تمام زمینه‌ها به عنوان مردمانی با هویت ایرانی صرفنظر از رنگ پوست و مذهب، جنسیت و عقاید آنهاست. ملت یکپارچه، متحد، همدل که حقوقش به رسمیت شناخته شود، از احترام برخوردار باشد، زن و مردش دارای تساوی حقوق اجتماعی و ... باشند، حقوق کارگرش پرداخت شود، امنیت شغلی داشته باشد، آموزشش در اثر خصوصی‌سازی مدارس نابود نگردد و آموزگارانش بیکار نشوند و... تنها تضمینی است که می‌تواند امنیت ملی را تقویت کند تا هر چه صهیونیسم و امپریالیسم به ایجاد تروریسم، تشنج، تزلزل و... دست زنند کوچکترین لرزه‌ای بر اندامش نیفتد. ولی متاسفانه وضع چنین نیست و دشمنان تمامیت ارضی و حق حاکمیت ملی ایران به خوبی از این ضعف و چشم اسفندیار وضعیت ایران با خبرند و با توسل به تروریسم و سایر ابتکارات خرابکارانه در عرصه‌های تولیدی، نظامی، تدارکاتی و دیپلماتیک وضعیت ایران را نابسامان و متزلزل می‌سازند. تقویت قوای نظامی ایران برای مقابله با دشمنان خارجی وظیفه هر حکومتی نیز هست که بعد از رژیم جمهوری اسلامی در ایران بر سر کار آید ولی اگر این حاکمیت از حمایت مردمی برخوردارمی بود ککش هم از هیچ تروری نمی‌گزید، هراسناک نمی‌شد، سراسیمه نمی‌گردید و دستش نیز در مقابله به مثل باز بود، زیرا حمایت معنوی مردم را به دنبال داشت. ولی اکنون چنین نیست و حاکمیت باید هر واکنشی را که از روی استیصال و ناپختگی نشان می‌دهد، در آب نارضائی مردم و خطر شورش داخلی بشوید. ایجاد امنیت ملی بدون تکیه بر مردم ممکن نیست و تا موقعی که مشتی فاسد و دزد در راس امورند که سیاست‌های غارتگرانه نئولیبرالیسم را به اقتصاد ایران تحمیل کرده از طریق خصوصی‌سازی و بانک‌های خصوصی چون زالو به رگ‌های اقتصادی ایران چسبیده و خون مردم را می‌مکند و در اطاق بازرگانی و دنیای اقتصاد لانه کرده‌اند، خطر ریزش و گسل جامعه همیشه فراهم است. اگر این حاکمیت پایگاه مردمی داشت اسرائیل هرگز جرات نمی‌کرد با تحریکات تروریستی تلاش کند ایران را به یک درگیری سراسری منطقه‌ای با افق نامعلوم بکشاند. در کنار این تروریسم صهیونیستی- داعشی تروریسم تبلیغاتی و معنوی دیگری نیز وجود دارد که به طور عمده از زمان غائله زن، زندگی، آزادی نمایان شد. مشتی بی‌وجدان تروریست که همان ادامه غائله زن، زندگی، آزادی است از کشتار مردم ایران احساس سرور نموده جشن گرفتند و سلبریتی‌ها همدست آنها حمایت ضمنی خویش را از این ترور ابراز داشتند و نشان دادند که تا چه حد خشونت‌طلب و خون‌آشام بوده و تبلیغاتشان در باره حقوق زنان، کودکان، انسان‌ها، رفتار مسالمت‌جویانه، صلح‌دوستی و.. ریاکارانه است. آنها همین سیاست را در مورد جنایات صهیونیسم در نوار غزه داشتند و دارند. این عده ادامه سیاست داعش در ایران و ستون پنجم صهیونیسم در میهن ما بوده که خواهان تشدید تحریم‌های امپریالیستی و تجاوز نظامی به ایران هستند. حاکمیت ایران باید به علل برشمرده و بی‌کفایتی در حل معضلاتی که ریشه طبقاتی دارند در چند جبهه بجنگد که نیرویش را تحلیل برده و این سیاست ناپیگیر و کج‌دار و مریز ایران را به کام نابودی می‌کشاند.

 

 

نقل ازتوفان شماره ۲۸۷ارگان مرکزی حزب کارایران بهمن ماه۱۴۰۲

www.toufan.org

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

http://toufan.org/ketabkane.htm

 سایت آرشیو نشریات توفان

 http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

 توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/hezbekar.toufan.3/

 توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

 توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan