آمریکا بزرگترین جنایتکار تاریخ بشریت

کشف سلاح‌های بیولوژیک آمریکا در اوکراین

گسیل لشگر تجاوزکار ناتو به شرق آغاز جنگ سرد و جنگ گرم بعد از فروپاشی شوروی در جهان بود. آمریکا به رهبری ناتو با برنامه‌ریزی و به حساب اتحادیه اروپا که دست‌نشانده آمریکاست، این سیاست جنگی و تجاوزکاران را با اعمال زور و تهدید به تدریج بر اساس دکترین برژینسکی به پیش برد. جنگ کنونی اوکراین در واقع از زمان نقض وعده غرب در عدم گسترش ناتو به سمت شرق صورت گرفت که طبیعی بود حق دفاع از خود دولت روسیه را منتفی نمی‌کرد. دولت نازی‌ها در اوکراین که پس از کودتای 2014 با قدرت نیروهای ضربتی نازی‌های آزوف و استپان باندار به حکومت آمدند هرگز به خواست‌های منطقی، دوستانه، و صلح‌جویانه روسیه که بر اساس امنیت متقابل، حسن همجواری و روابط دوستانه بود تن در ندادند و به دنبال نسل‌کشی روس‌ها رفتند و تا 16000 نفر از آنها را کشتند. رهبران اوکراین اراده‌ای ندارند که در مورد صلح تصمیم بگیرند. پیشروی روسیه که با توجه به سیاست زدن کم‌ترین صدمه به مردم غیرنظامی و شهرها صورت می‌گیرد به کشف واقعیت‌هائی منجر شد که مو را بر بدن انسان‌ها و به ویژه ما ایرانی‌ها که قربانی سلاح‌های شیمیائی، آمریکا - آلمان - فرانسه در جنگ تحمیلی بودیم راست می‌کند. بر اساس اسناد به دست آمده آمریکا در اوکراین به ایجاد آزمایشگاه‌هائی برای تحقیقات ضدبشری و جنگی مبادرت ورزیده بود که تحت نظارت آمریکا و با همکاری دولت آلمان اداره می‌شد. دولت روسیه این آزمایشگاه‌ها را تصرف کرد، اسناد آن را منتشر نمود و علیرغم سکوت جنایتکارانه غرب بشر دوست و دموکرات مردم کشورهای جهان با این اسناد آشنا شدند.

خبرگزاری ایسنا در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ به اعترافات خانم ویکتوریا نولاند (Victoria Nuland) درباره وجود تاسیسات بیولوژیکی در اوکراین پرداخت. به گفته این خبرگزاری: معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور سیاست‌گذاری اعلام کرد که اوکراین دارای تاسیسات تحقیقاتی بیولوژیکی است و آمریکا نسبت به اینکه نیروهای روسی کنترل این تاسیسات را به دست بگیرند، نگران است.

خانم ویکتوریا نولاند این مطالب را در جریان جلسه استماع سنا عنوان داشت و اضافه نمود: بنابراین ما با اوکراینی‌ها در حال کار بر روی چگونگی جلوگیری از افتادن هر یک از مواد تحقیقاتی به دست نیروهای روسی هستیم.

وزارت دفاع روسیه اخیرا مدارکی را منتشر کرده که نشان می‌دهد که دولت اوکراین فورا دستور داده تا اثرات هر آنچه که برنامه تسلیحات بیولوژیکی خوانده می‌شود، پاک‌سازی شود. براساس مدارک وزارت دفاع روسیه، آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای بهره‌برداری از آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین هزینه کرده است.

اسنادی که از این آزمایشگاه‌ها بیرون آمده‌اند تکان‌دهنده‌اند و نشان می‌دهند که آمریکا در پی ساختن ویروس‌هائی است که بر روی ژن‌های معینی تاثیرات مخرب بگذارد. آنها با جمع‌آوری شناسنامه ژنوم (Genome)موجودات زنده قادر خواهند شد ژنوم روس‌ها، چینی‌ها، هندی‌ها، ایرانی‌ها، ترک‌ها، عرب‌ها و... را به دست آورند و با دستکاری در آنها از طریق اختراع ویروس و یا داروهای جدید به نابودی آنها موفق شوند. حال به قدری این فاجعه تکان‌دهنده است که روس‌ها آن را در شورای امنیت سازمان ملل نیز مطرح نمودند ولی رسانه‌های تحت کنترل و سانسور غرب از پخش آن خودداری می‌کنند. البته آمریکا فورا به تکذیب این واقعیت‌های روشن و غیرقابل انکار دست زده است.

ولی تاریخ معاصر جهان چه نشان می‌دهد؟ ما به اسنادی که در کتاب دکترین شوک و سایر مقالات خبرنگاران و نویسندگان معتبر جهانی که نقش ارتش آمریکا را در استفاده از داروهای شیمیائی بر روی اسراء و شکنجه آنها منتشر شده‌اند، کاری نداریم. ولی مگر همین آمریکا نبود که ژاپن را با بمب اتمی کوبید، در کره شمالی از بمب‌های میکروبی و شیمیائی استفاده کرد، مگر در ویتنام بمب ناپالم نریخت، مگر گلوله‌های اورانیوم رقیق‌شده در تجاوز به یوگسلاوی و عراق مورد استفاده قرار نداد، مگر فلوجه در عراق را با بمب فسفری نابود نکرد، مگر گاز خردل در اختیار صدام حسین برای کشتار ایرانی‌ها قرار نداد؟ چگونه می‌شود به ادعاهای این چوپان دروغگو که از دهانش خون فوران می‌کند اعتماد کرد.

مجله آلمانی اشپیگل در مورخ 19/11/2001 ذیلِ تروریسم با سلاح‌های بیولوژیک، اتهامی است که آمریکا به عراق، ایران و سوریه می‌زند نوشت: ژنو - ایالات متحده از برنامه‌های احتمالی اسامه بن‌لادن رهبر تروریست‌ها برای دستیابی به سلاح‌های بیولوژیکی یا عوامل جنگی نگران است. جان بولتون، رئیس بخش مربوط به سلاح‌های بیولوژیک در وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در ژنو گفت که بن‌لادن ممکن است، شاید با حمایت برخی از کشورها، تلاش کرده باشد تا حداقل یک توانایی اولیه تسلیحات بیولوژیکی را برای سازمان خود به دست آورد. ایالات متحده مظنون بود که کشورهائی مانند عراق، ایران، لیبی، کره شمالی، سوریه و سودان برنامه‌های تسلیحات بیولوژیکی را دنبال می‌کنند. بولتون در کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون تسلیحات بیولوژیکی سازمان ملل سخنرانی کرد. در ژوئیه گذشته، دولت ایالات متحده با رد پروتکل اجرای کنوانسیون تسلیحات بیولوژیکی 1972 که طی شش سال مورد مذاکره قرار گرفته بود، 144 کشور امضاکننده را شوکه کرد. جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور ایالات متحده، پیشنهادهای کنترلی ارائه شده در آن را بی‌اثر توصیف کرد. ژان لینت (Jean Lint)، سفیر بلژیک در سازمان ملل متحد، به نمایندگی از جانب اتحادیه اروپا اظهار داشت که 15 کشور عضو از گنجاندن روش‌های تحقیقاتی در توافقنامه جدید حمایت می‌کنند. کوفی عنان، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی گفت که حملات 11 سپتامبر می‌توانست عواقب ویرانگرتری داشته باشد، اگر از سلاح‌های کشتار جمعی استفاده ‌می‌شد. او گفت: در چند هفته گذشته، جهان شاهد استفاده از عوامل جنگ بیولوژیک برای ایجاد هرج و مرج و وحشت بوده است. تحت تأثیر حملات سیاه زخم پس از 11 سپتامبر، بوش خواستار رویه‌های کنترلی دقیق و اقدامات قانونی دقیق علیه نقض معاهده در 144 کشور امضا کننده شده بود. کارشناسان خلع سلاح در ژنو گفتند آنچه که از آن زمان در پیشنهادات ایالات متحده دیده شده است، کمتر از پروتکل رد شده توسط ایالات متحده است.

رادیو دویچلندفونک (Deutschlandfunk) از قول خانم گزا لیهت‌شمیدت (Gesa Liethschmidt) در تاریخ 12/11/2001 تحت عنوان پس از شکست کنفرانس سلاح‌های زیستی اعلام کرد:

سوال این است که آیا اصلاً مذاکرات در مورد پروتکل الحاقی ادامه خواهد یافت؟ آمریکایی ها کاملاً به صراحت گفتند که این را نمی‌خواهند. و گفتند پروتکل مرده، مرده، مرده است.

امروز دولت روسیه مسئله راه‌ اندازی سازوکار مشاوره تحت کنوانسیون منع سلاح‌های بیولوژیکی و سمی (BTWC) را مجددا به میان کشیده است. معاهده‌ای که تنها آمریکا در جهان با نظارت و کنترل بر آن مخالف است.

کوفی عنان در سخنان خود به حملات باکتری سیاه زخم آنتراکس (Anthrax) در آمریکا در سال 2001 اشاره می‌کند که در ایالات متحده در طول چند هفته پس از 18 سپتامبر 2001 (یک هفته پس از حملات به برج‌های دوقلو 11 سپتامبر 2001) انجام شد و این باکتری از طریق پست به در خانه بسیاری ارسال گردید. نامه‌هائی حاوی باکتری سیاه زخم به چندین شبکه خبری و سناتور ارسال شد تا بیش‌تر به هیجان عمومی کمک کند. پنج نفر جان خود را با این حملات تروریستی از دست دادند. بعد از تحریک افکار عمومی به حد مطلوب، فورا بر طبق معمول اتهام متوجه مسلمانان، کوبائی‌ها و روس‌ها گردید و روزنامه‌های آمریکائی برضد آنها صفحات نژادپرستانه زیادی را سیاه کردند. آش به قدری شور بود که حتی مطبوعات اتحادیه اروپا نیز مجبور شدند به اظهار نظر بپردازند زیرا این قمار تبلیغاتی را بسیار خطرناک می‌دانستند. نشریات انگلیسی در همان موقع اعلام کردند که از نظر علمی امکان یافتن مبدع این باکتری‌ها موجود است، زیرا اندازه و نوع باکتری‌ها نشان می‌‌دهند که در کدام کشور و حتی در کدام آزمایشگاه تولید شده است و نمی‌شود آنرا به دیگران نسبت داد که این امر کار بسیار خطرناکی است. محل تولید این باکتری‌ها آزمایشگاه‌های معمولی نبوده، بلکه آزمایشگاه‌های نظامی هستند.

وقتی دستگاه‌های امنیتی و تبلیغاتی آمریکا زمینه را باب طبع خود کاملا فراهم نمودند قانون میهن‌پرستی ایالات متحده (USA PATRIOT Act) که یک قانون ضدتروریسم بود به عنوان پیآمد این ترور بیولوژیک در 6 آگوست 2008 به تصویب رساندند. سپس اف بی آیFBI و وزارت دادگستری آمریکا به ناگهان موفق شدند شخصی را به نام بروس ادواردز آیوینز (Bruce Edwards Ivins) متهم به این ترورها نمایند که گویا تنها و سرخود به این اقدامات دست زده و با کسی نیز ارتباطی نداشته است. ولی این اکتشاف نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب باید می‌آمد، زیرا یک هفته قبل از آن این فرد معمولی را خودکشی کردند.

اما این آقای معمولی بروس ادواردز آیوینز چه کسی بود؟ وی در ۲۲ آوریل ۱۹۴۶ در لبنان به دنیا آمده بود و در ۲۹ ژوئیه ۲۰۰۸ نیز خودکشی‌اش کردند. وی میکروبیولوژیست، ایمونولوژیست و محقق سلاح‌های بیولوژیکی آمریکایی در موسسه تحقیقات پزشکی ارتش ایالات متحده آمریکا در زمینه بیماری‌های عفونی (United States Army Medical Research Institute of Infectious Diseases- USAMRIID) در فورت دیتریک (Fort Detrick) در ایلات مریلند بود. به گفته FBI و دادستان محلی، وی مظنون اصلی حملات سیاه زخم در سال 2001 بود.

اما خود فورت دیتریک (Fort Detrick) یک مکان کلیدی نیروهای مسلح ایالات متحده در فردریک، مریلند است.

این مرکز یک مکان سری تحقیقاتی میکروبیولوژیک آمریکاست که حتی به اعتراف خودشان از سال 1943 تا 1969 از فورت دتریک برای توسعه و آزمایش سلاح‌های بیولوژیکی استفاده می‌شده است. بر اساس اطلاعات رسمی، تحقیقات در مورد پاتوژن‌های خطرناک برای اهداف دفاعی بعداً در آنجا انجام شده است. به نظر کارشناسان شواهدی وجود دارد که توسعه و ساخت سلاح‌های زیستی پس از سال 1969 در این محل ادامه یافته است. آزمایشگاه‌های بیولوژیک در اوکراین مستقیما زیر نظر این محل و مرکز قرار داشته و مدیریت می‌شده است.

در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ در مورد نقش پسر جو بایدن یعنی آقای هانتر بایدن در اوکراین و کلاهبرداری مالیاتی ایشان جنجال فراوانی صورت گرفت. در ۱۸ آوریل ۲۰۱۴، شرکت سهامی بوریسما (Burisma Holdings) در یک بیانیهٔ مطبوعاتی انتصاب بایدن را به هیئت‌مدیرهٔ خود اعلام کرد. بوریسما بزرگ‌ترین تولیدکنندهٔ گاز غیردولتی در اوکراین بود. این حقیقت از حیطه فعالیت هانتر بایدن پرده بر می‌دارد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس اسنادی که وزارت دفاع روسیه از ایمیل‌های هانتر بایدن پسر رئیس جمهور آمریکا به‌ دست آورده است، او در سرمایه‌گذاری بر روی تحقیق آمریکایی‌ها درباره عوامل بیماری‌زای خطرناک در اوکراین نقشی کلیدی داشته است.این خبرگزاری نوشت، اسناد وزارت دفاع روسیه نشان می‌دهد که بین پسر جو بایدن و کارکنان دفتر کاهش تهدیدات وزارت دفاع آمریکا و پیمانکاران پنتاگون ارتباطاتی وجود داشته است. به گفته ایگور کریلوف فرمانده نیروهای دفاع در برابر تشعشعات و مواد شیمیایی و میکروبی روسیه، این ایمیل‌ها نشان می‌دهد هانتر بایدن در جذب سرمایه برای پیمانکاران آمریکایی از جمله بلک اند ویچ و متابیوتا نقشی اساسی داشته و این شرکت‌ها را قادر می‌ساخته بر روی عوامل بیماری‌زا در اوکراین مطالعه کنند. سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت، رابرت پوپ ایده ساخت خزانه مرکزی میکرو ارگانیسم‌های خطرناک اختصاصی را در شهر کی‌یف مطرح کرده و جوانا وینترال رئیس دفتر آژانس کاهش خطرات در سفارت آمریکا در کی‌یف نیز هماهنگی‌ها میان پروژه‌های نظامی و زیست‌شناسی را در اوکراین بر عهده داشت. این مقام روس افزود: تحت مدیریت این فرد (وینترال) آزمایش بر روی پاتوژن‌های مرگبار UP-4،UP-6 و UP-8 در اوکراین اجرا شد که ویروس‌های سیاه‌زخم، تب کریمه- کنگو و لپتوسپیروز را شامل می‌شدند.

این اسناد تکان‌دهنده دیگر قابل تکذیب نیستند.

نقل از توفان ارگان مرکزی حزب کارایران شماره 266 اردیبهشت ماه 1401

www.toufan.org

www.toufan.de

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/hezbekar.toufan.3/

توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan