مدال افتخار به تروریسم، توسط تروریسم دولتی فرانسه

 

روزنامه آلمانی "زود دویچه سایتونگ" در تاریخ چهارشنبه 9 مارس 2016  خود تحت عنوان "اولاند به سعودی مدال می دهد" چنین می نویسد: "مجمع حقوق بشر فرانسه، آقای فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه را به علت اینکه به ولیعهد عربستان سعودی محمد بن نایف مدال پذیرش افتخاری در لژیون فرانسه را اعطا کرده است مورد انتقاد قرار داد. آقای "میشل توبیانا"(Michel Tubiana) نماینده مجمع حقوق بشر فرانسه اظهار داشت، عربستان سعودی "مخالفان را اعدام می کند، محکومان معمولی جنائی را به دار می زند و زنان را در یک رژیم قرون وسطائی " به اسارت گرفته است.

اهداء مدال به مهمان سعودی، قبلا در روز جمعه در یک تشریفات محرمانه به انجام رسید. عربستان سعودی یک مشتری کلان صنایع فرانسه است. در ژوئن سال 2015 عربستان سعودی قراردادهائی به مبلغ ده میلیارد یورو با فرانسه به امضاء رسانده است. سخنگوی کاخ الیزه اعلام کرد که پذیرش سیاستمداران خارجی در لژیون افتخاری فرانسه از مدتها پیش به عنوان یک "سنت تشریفاتی" مرسوم بوده است. وزیر خارجه فرانسه آقای "ژان مارک اِهو"( jean marc ayrault) از عربستان سعودی به مثابه همیار در مبارزه علیه تروریسم تجلیل کرد."(تکیه از توفان). نشریه فوق برای برای رفع دِقِدِلی و افشاء اقدام فرانسه برای اطلاع عموم اضافه می کند: "سایر اعضاء لژیون افتخاری فرانسه در گذشته عبارتند بودند از دیکتاتور رومانی نیکولا  چائوچسکو(پذیرش در تاریخ 1968)، فاشیست ایتالیا بنتو موسولینی(1923) و رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین(2006).

اینکه عربستان سعودی رژیمی قرون وسطائی، ضد زن، متجاوز، تروریست است، دیگر بر کسی پوشیده نیست. این رژیم هزاران نفر را در بحرین با تجاوز مستقیم نظامی به قتل رسانده و میلیونها نفر را با تجاوز و دخالت مستقیم و حمایت نظامی و مالی از تروریسم جهانی و اسلام وهابی تکفیری در سوریه، یمن، پاکستان، افغانستان، بحرین به قتل رسانده، بی خانمان کرده و متواری نموده است. عربستان سعودی یکی از مراکز بزرگ تروریسم و خرابکاری در منطقه و جهان است.

همه محافل و مراکز حقوق بشر و خبرگزاری ها متفق القول هستند که عربستان سعودی از تروریستهای سوریه جبهه النصر و احرار الشام و تروریستهای عراقی از هر نظر حمایت کرده و به دولت تروریستی ترکیه پول می دهد تا در امور داخلی سوریه دخالت نماید و یکی از بانیان پیدایش میلیونها پناهنده در جهان شده است. در مورد این کشور ارتجاعی و تروریستی هر چه گفته شود کم گفته شده است.

دولت آقای فرانسوا اولاند که در پاریس برای قربانیان "شارلی ابدو" نمایشات اعتراضی و ناسیونال شونیستی دوش بدوش نتانیاهوی تروریست برگزار می کند و از مبارزه با تروریسم و حمایت از آزادی بیان دم می زند، مافیای تروریستی در جهان را با مدال افتخاریِ دولت فرانسه مورد حمایت قرار داده و آنها را شایسته این مدال جا می زند. هدف وی تجلیل از تروریسم است. دولت فرانسه به علت مشکلات مالی به مشتریان ثروتمند نیاز دارد  و می خواهد با فروش اسلحه به عربستان سعودی، با بنای نیروگاههای هسته ای بی خطر و "بدون رادیو آکتیو"، در امارات متحده عربی در منطقه نفوذ روز افزونی کسب کرده و بر بحران داخلی خویش تا حدودی غلبه کند. برای این دولت که خودش در تجاوز به لیبی و سوریه دست داشته و یکی از مراکز تروریسم جهانی است، حقوق بشر همیشه حرف مفت بوده و خواهد بود. فقط افراد ساده لوح و یا خود فریب و عوام فریب هستند که دول اروپائی و امپریالیستی را مدافعان حقوق بشر جا می زنند و با همدستی آنها کنفرانسها و دادگاه های داوری جهانی برای حمایت از حقوق بشر برپا می کنند. خودفروختگان ایرانی تریبونال لندن که بازیچه دست این امپریالیستها بودند و با عربستان سعودی همدستی می کردند، حال از این تجلیل دولت فرانسه سر از پا نخواهند شناخت. دولت فرانسه با این کار بی شرمی را به اوج خود رسانده و نشان داده است که برای افکار عمومی پشیزی هم ارزش قایل نیست. هر جا پای منافع اقتصادی و سیاسی این امپریالیسم در کار باشد همه چیز را زیر پا خواهد گذارد. البته از حق نباید گذشت که مدال افتخاریِ تروریسمِ دولتیِ امپریالیسمِ فرانسه ارزشش در همان حد حمایت از تروریسم تکفیری عربستان سعودی است.

سایر دول اروپائی مدعی حمایت از حقوق بشر و یا حتی به ظاهر منتقد سیاستهای عربستان سعودی نیز خفقان گرفته اند و هیچکس به این اقدام شرم آور اعتراضی ندارد، ولی تا دلتان بخواهد به پناهندگان توهین و تحقیر روا داشته، آنها را ضد زن و خطرناک جلوه داده و با پنهان کردن خویش در پناه ادعاهای حمایت از "ارزشهای اروپائی" که حق برتری نژادی را برای آنها به ثبت رسانده است، توسل به  هر اقدام تروریستی، ضد دموکراتیک، و ضد بشری را توجیه می کنند. ولی ملتهای جهان می دانند که این "ارزشهای اروپائی" که امپریالیستها از آن برای مبارزه ایدئولوژیک استفاده می کنند در واقع در تحلیل نهائی همان ارزشهای استعماری و اطاقهای گاز و اردوگاههای کار اجباری است. آن ارزشهای اروپائی، تروریسم دولتی و حمایت از تجاوز به افغانستان، عراق، بحرین، لیبی، سوریه، یمن و ایران است. این همه ریاکاری و بی شرمی بی سابقه بوده است و معلوم می شود که امپریالیسم فرانسه به سیم آخر زده است.

عربستان سعودی مرکز آموزش تروریسم اسلامی در جهان است. آنها با سیاست "دنیای اسلام تداوم راهبردی عربستان سعودی است" که توسط "فحد ابن عبدالعزیز" در سال ۱۹۸۲ به عنوان پادشاه عربستان سعودی بیان شد. بر اساس این نظریه عربستان سعودی وظیفه توسعه و ترویج اسلام را در دنیا در زیر رهبری خویش به عهده گرفت. در عربستان سعودی میلیونها کارگر مسلمان از اقصی نقاط جهان کار می کنند، ماموران ایدئولوژیک اسلام وهابی در مساجد و مدارسی که برای این کارگران و کودکان و زنان آنها بنا کرده اند به طور مدام و مستمر به شستشوی مغزی آنها مشغولند و لشگری از مسلمانان در تحت تاثیر افکار وهابی به اقصی نقاط جهان صادر می کنند. آنها خود را در میان مسلمانان به عنوان "حافظان دو جایگاه مقدس" مکه و مدینه جا انداخته اند. در کنار این تبلیغات دینی برای کسب قدرت سیاسی در همه ممالک اسلامی به ویژه سنی، دولت عربستان سعودی از ابزار سیاسی از جمله "کنفرانس برای همکاری های اسلامی" نیز برای کنترل جهان اسلام و نفوذ در میان آن دولتها استفاده می کند.

عربستان سعودی با پول نفت به بنای مساجد و مراکز فرهنگی و حتی دانشگاه ها در سراسر جهان و از جمله در اروپا و آمریکا مشغول است و از طریق عوامل و وعاظ آموزش دیده خود، اسلام وهابی را در میان مهاجران مسلمان درون این کشورها و یا در میان ملل اروپائی و غربی به طور کلی دامن می زند. یک لشگر مهم تبلیغاتی در پشت دولت عربستان سعودی قرار دارد.

نشریه محافظه کار فرانکفورته آلگماینه تسایتونگ در آلمان مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۵به قلم آقای راینر هرمان در طی مقاله مفصلی پرده از روابط عربستان سعودی در جهان برداشته و خطر اینکشور را تذکر داده است. وی از جمله تحت عنوان "نوسان بین کمکهای بشر دوستانه و حمایت از تروریسم"می آورد: ""جهادیست ها" از موسساتی که عربستان سعودی طی ده ها سال ایجاد کرده بود تا جائی که می توانستند بهره می بردند. یکی از این نهادها سازمان خیریه (HRO) می باشد که در سال ۱۹۷۸ به عنوان یکی از موسسات منسوب به "مجمع جهانی اسلام" تاسیس شد. از افراد مهمی که به این موسسه کمک مالی می کردند سلطان بن عبدالعزیز آل سعود که مدت مدید وزیر دفاع بود و سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه کنونی عربستان سعودی است. سازمان HRO رسما یک موسسه خیریه به حساب می آید که کمک های انسان دوستانه انجام می دهد. محمولات کمک ارسال می کند و یتیم خانه های بسیاری را اداره می نماید. هزاران مسجد و ده ها مکتب ایجاد کرده است. این سازمان 80 اداره مقیم خارج دارد که چندین و چند مرکز از آنها، از گروههای تروریستی حمایت می کنند. برای نمونه از سال ۱۹۹۴ محمد جمال خلیفه، داماد بن لادن پایه گذار القاعده می باشد که از شعبه HRO در فیلیپین به عنوان پوشش برای گروه تروریستی "ابو صیاف" استفاده می کند. قبل از آن حمایت مالی از سوء قصد کنندگان World Trade Center در نیویورک را عهده دار بوده است."

این اطلاعات تنها گوشه ای از ماهیت ارتجاعی عربستان سعودی و خطرش برای بشریت است. ولی امپریالیستها به این مار خطرناک برای زهر پاشی در همه ممالک مسلمانی که زیر سلطه وهابی ها نیستند و یا برای نفوذ در ممالک اسلامی آسیای میانه استفاده می کنند. اقدام اخیر دولت فرانسه را باید در این راستا و برای تامین  و توسعه نفوذ خویش در جهان و استفاده از این ابزار فشار به ویژه علیه ایران، سوریه و روسیه و چین مورد نظر قرار داد. اپوزیسیون خود فروخته ایران نیز با این هیولا و داعش و النصر و... همکاری می کند و  این اقدام ننگین را به بهانه مبارزه با "اسلام سیاسی" جمهوری اسلامی و یا تبهکاری های این رژیم در ایران استتار می دهد. برای این خود فروخته های ایرانی، "اسلام سیاسیِ" جمهوری اسلامی خطرناک است، ولی "اسلام سیاسی وهابی" عربستان سعودی مانند "یهودیت سیاسیِ" صهیونیسم اسرائیل خطری ندارند. مردم ایران پاسخ مناسبی به این اپوزیسیون ایرانی خود فروخته خواهند داد. حال خوب است به ارزش مدال های افتخار ممالک امپریالیستی نظری افکنیم. روشن است که این اقدام فقط جنبه سیاسی داشته و روشی برای تجلیل و اعاده حیثیتِ گزینشی و موقتی از هیولاهای زمان است و نه بیش.

آقای چائوچسکو را حتما می شناسید، وی قبل از اعدامش رئیس جمهور کشور "سوسیالیستی واقعا موجود" رومانی بود. آقای چائوچسکو به خاطر خدماتش به دنیای غرب در سال 1978 از سوی ملکه الیزابت دوم مدال افتخار درجه دو بریتانیا را دریافت نمود. شبیه همین کاری که آقای فرانسوا اولاند با ولیعهد عربستان سعودی کرده است. امپریالیستها آقای چائوچسکو را مدال باران کردند. اما همینکه ابر قدرت امپریالیستی روسیه در جنگ سرد تسلیم شد و اروپای شرقی را دو دستی به حوزه نفوذ امپریالیستهای غرب منتقل کرد، بیکباره این آقای چائوچسکویِ "مترقی و نمونه"، به دیکتاتور وحشی بدل شد که گویا اقلیتهای آلمانی را سرکوب می کرده، کودکان علیل را گرسنگی می داده بطوریکه آنها در کثافت خود در غل و زنجیر می لولیدند و... حتی امپریالیستها جنازه های قلابی از مرده شور خانه، توسط ایادی خویش دزدیدند بر سر دست گرفتند، از آنها پرچم عثمان ساختند تا ثابت کنند یاران چائوچسکو از هیچ جنایتی رویگردان نبوده و نیستند و مردم را پنهانی به قتل می رسانند. حال برای اثبات ادعاهای خود حتی جایزه ادبی سال را کاملا “اتفاقی“ به خانمی آلمانی تبار داده اند، که گویا در رومانیِ زمانِ چائوچسکو تحت فشار و تحت تعقیب بوده است. یعنی در همان سالهائی که که چائوچسکو شایسته دریافت مدالهای افتخار بود و نمونه یک کشور "مستقل و دموکرات" در شرق محسوب می شده است، این اقلیتها دچار سرکوب بوده اند. پس تکلیف مدالهای افتخار امپریالیستها که تا کنون روی سینه چائوچسکو قطار می کردند چه می شود؟ دولت انگلستان رسما در تاریخ 1989 اعلام کرد که ما مدالمان را پس می گیریم!!!؟؟؟. آیا این عمل خنده دار و مضحک به نظر نمی آید؟ این عمل صدمه به چائوچسکوئی نبود که دیگر جان داده بود، این عمل تمسخر مدالهای دربار انگلستان بود، تائید سنتهای ارتجاعی امپراتوری فرتوت انگلستان بود، حاکی از بی اعتباری مدالهای امپریالیستی بود. نشانه آن بود که این مدالها افتخاری نیستند و تنها رشوه برای خرید آدمها هستند که به حضورشان در صحنه سیاسی نیاز هست. تا زمانیکه بشود از این افراد به عنوان قابدستمال استفاده کرد به آنها پول و مدال می دهند و وقتی تاریخ مصرف این مهره ها به سر رسید باید مدالهای افتخار را پس دهند حال نوبت آقای فرانسوا اولاند است تا به انگلیسها تاسی کند. باید دید امپریالیسم فرانسه چه موقع مدال افتخاری لژیون خویش را از ولیعهد عربستان سعودی پس می گیرد. یک انقلابی و میهنپرست فقط به مدالهائی افتخار می کند که از جانب مردم کشورش به سینه اش آویخته شده است.

 

بر گرفته از توفان شـماره 193فروردین ماه  1395ـ آپریل سال 2016

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

صفحه حزب کار ایران (توفان) در شبکه جهانی اینترنت

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

..........................

 وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

 http://kanonezi.blogspot.se/

 وبلاگ کارگر آگاه

 http://www.kargareagah.blogspot.se/

  سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

 سایت آرشیو نشریات توفان

 http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

 توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

 توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan