قطعنامه آمریکائی- داعشی شورای امنیت برای نجات تروریست­ها

 

جنگ روانی و اطلاعاتی در ابعاد جهانی، مجددا با راه­اندازی ماشین عظیمِ دروغپردازی امپریالیستها و متحدان آنان آغاز شده و به­راه افتاده است. این جنگ روانی تبهکارانه؛ ضد بشری و در خدمت تروریسم و قتل عام مردم سوریه است. مانند همیشه تابلوی عوامفریبی "حقوق بشر" بر پرچم این جانیان نوشته شده است. آنها برای حفظ جان 400 هزار مردم سوریه که در منطقه "عاری از درگیریِ" غوطه شرقی؛ توسط "ارتش اسد" و روسیه بمباران می­شوند، دل می­سوزانند. اشک امپریالیستها و تروریستها؛ آب رودخانه­های دجله و فرات را افزایش داده است. اینان همان کسانی هستند که در یک لشگرکشی بی­وقفه در مناطق مورد علاقه آمریکا، موصل مرکز اعلام خلیفه­گری بغدادی را با خاک یکسان کرده­اند، ولی رسانه­های گروهی و "بشردوست"غرب، هرگز در مورد آن همه جنایاتی که در موصل در کشتار بی­وقفه مردم آن دیار انجام گرفت؛ به پخش واقعیت دست نزدند. جعل اخبار موصل در صدر اخبار وقت آنها قرار داشت. در آنجا حفظ جان انسانها مطرح نبود، حفظ منافع آمریکا مطرح بود. حال همان بمب­هائی که به مردم غیرنظامی موصل "صدمه" نمی­زدند، "انسانی" بودند و تنها "تروریستها" را می­کشتند، اکنون در شهر غوطه­شرقی در حومه دمشق، فقط مردم غیرنظامی را می­کشند و به تروریستها کاری ندارند. چند جاسوس کلاه سفید بی­نام و نشان و چند پزشک آموزش دیده سلاخ­خانه­های آمریکائی و بی­هویت و گمنام نیز به عنوان "شاهد مورد اعتماد و بی­طرف" مورد استناد قرار می­گیرند. وضع پخش دروغ در تلویزیون این ممالک بقدری تهوع­آور است که حتی مطبوعات امپریالیستی نیز نمی­توانند وقتی سیاه بر سفید به­چاپ مطالب می­پردازند، همان دروغهائی را که رادیو تلویزیون از راه گوش در مغز مردم فرو می­کنند، به همان بی­پروائی تکرار کنند.

اخیرا دولت سوئد و کویت برای نجات جان تروریستها و ممانعت از پیروزی ارتش ملی سوریه در مناطق تروریست­زده سوریه؛ قطعنامه­ای با این نیت؛ به­شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده­اند؛ تا به­مدت 30 روز برای استراحت تروریستها و تجدید قوای آنها و رسیدن اسلحه جدید به­دست آنها؛ آتش بس داده شود. البته این قطعنامه که ما به­قصد ماهیت آنرا برای فهم عمومی به روشنی بیان کردیم؛ با ادبیات عوامفریبانه­ای نگارش یافته تا در قالب دیپلماتیک گنجانده شود. این ادبیات عوامفریبانه می­گوید که برای "حفظ جان" مردم "غیرنظامی" و رساندن آذوقه و دارو به آنها، و امکان انتقال آنها از مناطق زیر بمب به مدت 30 روز آتش بس داده شود. روشن است که دولت رسمی سوریه مانع خروج مردم غیرنظامی از غوطه­شرقی نبوده و نیست. آنها هر لحظه می­توانند این مناطق خطرناک را ترک کنند. ولی ساکنان غوطه­شرقی از این نعمت برخودار نیستند؛ زیرا تروریستهای داعش و همدست امپریالیسم؛ از آنها به عنوان سپرِ دفاعی انسانی استفاده می­کنند و هر کس را که می­خواهد غوط­شرقی را ترک کند به قتل می­رسانند. امپریالیستها و صهیونیستها که خود بانیان این روش هستند ترجیح می­دهند در باره این جنایت سکوت کنند. همین نمونه کوچک نشان می­دهد که این "اپوزیسیون" سوریه؛ تروریستهای وارداتی­اند که حتی برای جان مردم کشورشان نیز ارزشی قایل نیستند. هدف آنها نابودی و تخریب سوریه در خدمت منافع امپریالیسم و صهیونیسم در منطقه است.  

هوچی­بازی اکنون شروع شده است و اجساد کودکان است که از زیر آوار بیرون می­کشند و البته هیچ­کس نیز حاضر نیست زیر اصالت این صحنه­ها و اخبار امضاء بگذارد، مرتب بر سر آنتن­های تبلیغاتی می­رود و توسط ماهواره­ها در سراسر کره زمین پخش می­شود. این صحنه­ها باید برای تحریک احساسات عمومی و آدمکشیِ بیشترِ داعش و امپریالیسم آمریکا در منطقه و بر ضد دولت قانونی و مشروع سوریه مفید واقع گردند. شکست داعش در منطقه؛ شکست تروریسم و امپریالیسم آمریکا در منطقه است. این شکست در مغایرت کامل با سیاست سلطه­گرائی آمریکا در خاورمیانه قرار دارد. این شکست یک شکست استراتژیک برای آمریکا و ناتوست.

دولت روسیه در سازمان ملل در اثر فشار سیاسی مواضع متزلزلی گرفته است. آنها به­درستی و منطقی بیان می­کنند که برای استقرار آتش بس به دو طرف نیاز هست. یک طرف ارتش ملی و قانونی دولت رسمی و مشروع سوریه که طرف حقیقی و حقوقی است و طرف دیگر؟! که مجهول؛ اما مورد تائید سوئد و کویت است، در پرده قرار می­گیرد و "ناپیدا" است. ارتش ملی سوریه باید آتش­بس دهد، ولی طرف مقابل که نه نماینده و نه­سخنگو دارد و نه مورد خطاب سازمان ملل و دولت سوئد و کویت است و نه کسی را به رسمیت می­شناسد و نه به کسی پاسخگوست و نه می­شود وی را دستگیر و محاکمه کرد و... حق دارد به کارش ادامه دهد. در واقع طرف دیگری در قرارداد وجود ندارد، طرفهای دیگر همان تروریستها هستند که سخنگوی رسمی نداشته و اساسا نمی­توانند به عنوان نماینده رسمی در جائی در زیر توافقنامه­ای امضاء بگذارند. درخواست 30 روز آتش بس یعنی 30 روز بی­عملیِ دولت رسمی سوریه که به عنوان دولت رسمی موظف است به تعهدات جهانی خود وفادار بماند و تصمیمات شورای امنیت را به­اجراء بگذارد. این امر ولی به معنای نیروگرفتن مجدد تروریستهاست.

تصویب شنبه شب قطعنامه آتش بس 30 روزه در سراسر سوریه توسط اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله روسیه مشخص کرد که مسکو در تحت فشار سیاسی و رسانه­ای غرب تن به آتش بس داده است؛ اقدامی که مانع پیشروی ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی از یک سو و ادامه موشک باران و حملات خمپاره ای تروریست­ها به دمشق از سوی دیگر خواهد بود.

تصویب قطعنامه که همان امان­نامه برای تروریستهاست، خواست دوستان آمریکائی و داعشی شورای امنیت سازمان ملل است، که با انبوهی از اشک و آه و ناله به نمایش گذارده می­شود. این فعالیت­ها حمایت از تروریسم محض است. دولت روسیه بر اساس بسیاری گزارشات واقعی؛ نخست با متن پیشنهادی قطعنامه مخالفت کرده و تقاضای تصحیح و تکمیل آنرا نموده است. لاورف وزیر خارجه روسیه معتقد بود که نام تروریستهائی که شامل مفاد آتش­بس نمی­شوند، در قطعنامه ذکر شود. بر اساس این گزارش، پیشتر لاوروف با تأکید بر احتمال زدودن تمایز میان مردم عادی غیرنظامی و تروریست­ها و  دادن این امتیاز به­تروریست­ها تا نامشان در شمول مفاد قطعنامه آتش‌بسِ پیشنهادی امپریالیستها قرار گیرد، خطاب به "بشردوستان" امپریالیست غرب بیان کرده بود: "ظاهراً دوستان غربی ما متأسفانه نمی­خواهند تروریست­ها را از نظام آتش‌بس خارج کنند. این امر پرسش­ها و تردیدهای زیادی را ایجاد کرده و مسکو اعلام می­کند که تحت چنین شرایطی این طرح پیشنهادی را رد خواهد کرد.".

وی در ادامه گفتارش تصریح کرده بود: "مسکو آماده است تا پیشنهاد مذکور را مورد بررسی قرار دهد؛ اما آتش بس هرگز نباید گروه­های داعش و جبهه النصره و آن­هائی که در حال همکاری با این گروه­ها بوده و دائماً مناطق مسکونی را مورد گلوله باران قرار می­دهند دربر بگیرد".

سفارت روسیه در آمریکا نیز توضیح داد: "ما امیدواریم که آمریکا به این نتیجه نرسیده باشد که باید عملیات مبارزه با تروریست‌های داعش؛ جبهه‌النصره؛ احرارالشام؛ ارتش اسلام و  فیلق الرحمان که در حومه‌های دمشق عملیات انجام می‌دهند را متوقف کنند".

منابع ایران در مورد ماهیت این گروه­ها نوشتند: "هم اکنون گروههای تروریستی مهمی از جمله جیش الاسلام(بازوی نظامی دستگاه اطلاعات عربستان در سوریه)؛ گروه فیلق الشام با گرایش(اخوانی و سلفی وابسته به قطر)؛ جبهه النصره(جبهه تحریرالشام مرتبط با قطر) و گروه احرار الشام(گرایش اخوانی وابسته به ترکیه) در سوریه حضور دارند.".

در عرصه دروغپردازی و جعلِ واقعیت در مورد سوریه؛ تلویزیون آلمان سرآمد است و به دولتهای اروپائی در کنار تلویزیون فرانسه خط می­دهد. ولی نشریه زوددویچه سایتونگ آلمان نمی­تواند با همان بی­شرمی و برباد دادن تتمه اعتبار خود؛ اظهار نظر کند و به جعل اخبار بپردازد و سخنانی را بگوید که در تمام دنیا عکس آنرا گفته و نوشته­اند. وی ناچار است در مورد قطعنامه پیشنهادی سوئد و کویت که خواهان قطع بمباران غوطه­شرقی به مدت 30 روز هستند، به برخی واقعیت­ها اشاره کند. حال به گزارش این نشریه متعلق به ناتو توجه کنید:

"وزیر خارجه روسیه سرگی لاوروف قبلا آمادگی خویش را برای صحبت در مورد یک قطعنامه اعلام کرد، ولی طلب نمود که این قطعنامه آتش­بس نباید شامل مصونیت گروه­هائی شود که از جانب سازمان ملل به عنوان گروه­های تروریستی به­رسمیت شناخته شده­اند، نظیر گروه النصر و داعش و همچنین شامل گروه­هائی که مناطق مسکونی دمشق را با خمپاره و موشک مورد حمله قرار می­دهند، باشد".

بر اساس گزارش نشریه زوددویچه سایتونگ گروه­های تروریستی نامبرده که توافقات آستانه را به­رسمیت نمی­شناسند در ماه ژانویه به انبارهای تانک ارتش ملی سوریه در "حرستا" حمله کردند و موجبات این جنگ را فراهم آوردند. استدلال آنها این بوده است که می­خواسته­اند با این پیشدستی از حملات آتی ارتش سوریه جلوگیری کنند.

نشریه زوددویچه ادامه می­دهد: "غوطه­شرقی تحت تسلط گروه­های اسلامی است که تجهیزات فراوان دارند و با این تجهیزات مناطق مسکونی تحت نظر ارتش سوریه در دمشق را با خمپاره و موشک مورد اصابت قرار می­دهند. مردم این مناطق می­گویند که این بمباران­­ها شدیدترین بمبارانها در طی جنگ­اند. در روزهای گذشته حداقل 12 نفر به قتل رسیده­اند، نارنجک­ها مناطق قدیمی شهر را که کمتر از سه کیلومتر با جبهه فاصله دارند، مورد اصابت قرار داده است"(مورخ 23 فوریه 2018).  

امپریالیسم آمریکا جهش جدیدی را برای نفوذ در منطقه آغاز کرده است. آنها می­خواهند مسئله تجزیه خاورمیانه را با به جان هم انداختن خلقهای منطقه و تضعیف همه آنها به انجام برسانند. جنگ ترکیه و ایران، ترکیه و سوریه، کردها با سوریه در همدستی با امپریالیسم و با ترکیه و ایران، تجزیه کشورهای منطقه و تقویت "اپوزیسیون"های خودفروخته در این کشورها راه حلی برای تحقق سیاست راهبردی تغییر جغرافیای خاورمیانه کنونی است. اسرائیل باید از انزوا؛ با ایجاد کردستان بزرگ اسرائیلی؛ به در آید و کشورها و نیروهای ضد صهیونیست در منطقه نظیر ایران، سوریه، لبنان، جبهه خلق برای آزادی فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی(حماس) و... تضعیف شوند، تا ادامه بقاء صهیونیسم مقدور باشد. این است که باید برای آینده­ی روشنِ ایرانی دموکراتیک، انقلابی و مردمی؛ به شعار مرگ بر امپریالیسم؛ مرگ بر صهیونیسم تکیه کرد، زیرا این شعار مرز روشنی میان نیروهای ضد انقلاب و انقلاب در ایران می­کشد و دست دشمنان ایران را رو می­کند. این شعار باید به پرچم همه نیروهای انقلابی بدل شود. هرکس از بیان آن طفره رود ریگی به کفش دارد.

 

بر گرفته از توفان شـماره 217 فروردین­ماه  1397ـ آوریل سال 2018

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

صفحه حزب کار ایران(توفان) در شبکه جهانی اینترنت

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

 http://kanonezi.blogspot.se/

 وبلاگ کارگر آگاه

 http://www.kargareagah.blogspot.se/

  سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

 سایت آرشیو نشریات توفان

 http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

 توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar