تبعیض‌نژادی گسترده در اسرائیل "دموکرات"

 

این تنها فلسطینی‌ها نیستند که در معرض تبعیض‌ دینی تا سر حدّ نسل‌کُشی قرارگرفته‌اند، یهودیان غربی (اَشکنازی) که خود را برتر از یهودیان شرقی (سِفاردی) یا (سفارادی) می‌دانند، نوعی تبعیض دینی و شاید هم نژادی برای آنها قائل‌اند. اکنون قدرت اصلی در رژیم صهیونیستی در اختیار اَشکنازیها قرار دارد و سِفارادیها از منزلت اجتماعی پست‌تری برخوردارند. ِسفارادیها تسلط آئین اَشکنازی بر اسرائیل را نمی‌پذیرند و آنرا موجب بندگی خود می‌دانند و مایلند از یوغ آن رها شوند.

اَشکنازیها که امروز حکومت دموکراتیک‌ترین حکومت خاورمیانه!! را قبضه کرده‌اند، حکومت دینی را وجوب استمرار تسلط آئین خویش معنی می‌کنند، در حالی که سِفارادیها با‌ آن شدیداً مخالف‌اند و بر این اعتقادند که یهود باید به دین خود به‌پردازد و کاری به تشکیل حکومت نداشته باشد. و از این منظر معتقدند که اَشکنازی جایگاهی را که از نظر معنوی متعلق به سِفارادین بود را غصب کرده‌اند.

همین اَشکنازیها بودند که قانون به غایت ارتجاعی کشور یهود را در تاریخ ۱۹/۷/۲۰۱۸ با ۶۲ رأی در مقابل ۵۵ رأی به تصویب کِنست رساندند. این قانون اسرائیل را به عنوان میهن مردم یهودی می‌داند و گسترش شهرک‌های یهودی‌نشین در مناطق اشغالی را به نفع منافع ملی اسرائیل تلقی می‌کند! طبق همین قانون اورشلیم شرقی و غربی پایتخت این کشور محسوب می‌شود، گرچه ۱،۵ میلیون عرب مسلمان در اسرائیل زندگی می‌کنند. این قانون زبان عِبری را به عنوان زبان رسمی این کشور معین کرده است. ناگفته نماند که اَشکنازیها علاوه بر این معتقدند که قوم آنها از هوش بالاتری برخوردار است!! انسان بی‌اختیار یاد هیتلر نژادپرست می‌اوفتد.

نژادپرستی یکی از ویژگی‌های بارز صهیونیست‌هاست. رفتار نژادپرستانه صهیونیست‌ها با یهودیان آفریقائی تبار اتیوپی نشانه بارز این ماهیت و بینش ارتجاعی آنهاست. نسل جوان مهاجران اتیوپی‌تبار که در اسرائیل به دنیا آمده‌اند، در هفته‌های اخیر تظاهرات گسترده‌ای را در شهرهای بیت‌المقدس، تلآویو و حیفا در اعتراض به تبعیض نژادی برگزار کردند. انگیزه این تظاهرات ضرب و شتم یک سرباز اتیوپی‌تبار به دست پلیس اسرائیل بود. اما پلیس اسرائیل وقیحانه مدعی است که جوانان تظاهرکننده اتیوپیائی که با پلیس درگیر شده‌اند، به پای میز محاکمه کشیده خواهند شد. آش آنقدر شور است که نتانیاهو صهیونیست، عوام‌فریبانه شکایاتی را که از مهاجرین اتیوپی‌تبار در رابطه با تبعیض نژادی، ظلم و بی‌عدالتی، تنها به خاطر رنگ پوست‌شان نسبت به آنها اعمال می‌شود، دردآور خواند! با اینکه مدتهاست که رهبران صهیونیست اسرائیل برای رفع تبعیض‌های نژادی وعده‌های فراوان داده‌اند، فعالان یهودیان اتیوپی‌تبار به رسانه‌های این کشور گفته‌اند که اقوال آنها بدون ضمانت بوده و تاکنون هیچ تغییری رخ نداده است. برخی از رسانه‌های اسرائیلی نیز به این امر معترض‌اند که رفتار نژادپرستانه نسبت به یهودیان اتیوپی‌تبار کماکان ادامه دارد.

یک سرباز اتیوپی تبار ارتش اسرائیل، یکشنبه ۲۸ اردیبهشت با چشمان گریان به رادیو اسرائیل گفته است که در وسائل نقلیه عمومی در اورشلیم به خاطر رنگ پوست‌اش مدام به او توهین می‌کنند و دشنام می‌دهند. او در عین حال گفت که تنها زمانی که ارتش به سرباز سیاه‌پوست نیاز دارد، کسی به رنگ پوست و نژاد سربازان کاری ندارد!.

هزاران یهودی طایفه فلاشای اتیوپی‌یائی که در دهه هشتاد و نود میلادی از طریق آژانس یهود به اسرائیل منتقل شدند، هنوز تشکیلات افراطی یهودی، به ویژه اَشکنازیها آنها را به عنوان یهودی به رسمیت نمی‌شناسند. از آنجا که یهودیان اتیوپی تبار در اسرائیل انسان درجه‌دوم محسوب می‌شوند،یهودیان اسرائیل با آنها تجارت نمیکنند. از اینرو صهیونیست‌ها چند سال است که در تلاش هستند تا یهودیان آفریقائی‌تبار را از اسرائیل اخراج کنند. البته با این ادعای کاذب که‌ آنها غیرقانونی وارد اسرائیل شده‌اند! گویا آژانس یهود این ابزار صهیونیستی که صدها هزار یهودی را از سراسر دنیا به اسرائیل انتقال داده است، سرخود یهودیان اتیوپی‌تبار را به اسرائیل انتقال داده است! اما واقعیت این است که امروز کشتیبان را سیاستی دگر آمده است.

امروز صهیونیست‌های نژادپرست اَشکنازی در قدرت‌اند و یهودیان نژادپرست از رأس هرم تا پایه آن بی‌داد می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی مملو از ویدیوهائی هستند که خشونت نیروهای اسرائیلی بر علیه فلسطینیان را به نمایش می‌گذارند. دولت سفّاک اسرائیل به همین دلیل قانون ۱۷/۶/۲۰۱۸ را به تصویب کِنست رسانید مبنی بر ده سال زندان برای کسانی که از سربازان اسرائیلی عکس می‌گیرند و یا فیلم‌برداری می‌کنند. دنیا ویدیوی سرباز اسرائیلی را که به یک فلسطینی بر زمین افتاده با اسلحه گرم به مغزش تیر شلیک می‌کند، از یاد نبرده است. یادمان نرفته است که این سرباز نام‌اش الور آزاریا بود که عضو واحد کمک‌رسانی درمانی ارتش اسرائیل بود که عبدالفتاح الشریف را فراقانونی اعدام می‌کرد!

واقعیت این است که یهودیان اسرائیل که به طور عمده از سال ۱۹۴۸، بعد از اعلام استقلال این کشور توسط داوید بن‌گوریون David Ben-Gurion از سراسر جهان، به ویژه از اروپا به این کشور سرازیر شده‌اند، غیر از دین، از هیچ وجه مشترک فرهنگی و ملی دیگری برخوردار نیستند. اما غیر از دین سِریشُم دیگری نیز‌ آنها را به هم می‌چسباند و به پشتیبانی از رژیم ارتجاعی صهیونیستی، که دست در دست امپریالیسم آمریکا دارد، میکشاند، و آن ترس است. ترس از فلسطینی‌های مسلمان، همان فلسطینیانی که قریب به ۷۰ سال است نه تنها توسط اسرائیل به آوارگی اجباری کشانده شده‌اند، بلکه انواع و اقسام فشارهای جسمی و روحی زندگی آنها را تباه و تار کرده است. ترس از لبنان که به آوارگان فلسطینی پناه داده است، ترس از عراق، لیبی، سوریه و ایران که زیر بار زور و فرمان آمریکا نمی‌روند و با آدم‌کُشی‌ها و زورگوئی‌ها و اجحافات اسرائیل مخالف‌اند.

اما واقعیت این است که اسرائیل به مثابه سنگر و پایگاه آمریکا در خاورمیانه باید به انواع سلاح‌ها، از جمله سلاح اتمی مجهز و مسلح شود، هیچ کشور دیگری در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نباید قوی‌تر از اسرائیل باشد. از سوی دیگر هُلدینگ‌های امریکائی باید در درازمدت بر منابع نفتی و کل اقتصاد این کشورها حاکم گردند. تمام جنگ‌ها و ناآرامی‌های منطقه را که صهیونیسم و امپریالیسم در منطقه به راه انداخته‌اند، باید از همین دریچه نگریست. بی‌جهت نیست که نتانیاهو و ترامپ کلیه قطعنامه‌های سازمان ملل و عهدنامه‌های بین‌المللی را یا لغو کردند و یا زیرپا می‌گذارند.

صهیونیست‌های اسرائیل علی‌رغم مخالفت سازمان ملل به سیاست شهرک‌سازی در مناطق اشغالی ادامه می‌دهند، دور غزه دیوار می‌کشند، غزه را بمباران می‌کنند، از رساندن غذا، دارو، مایحتاج زندگی و حتی آب به ساکنین نوار عزه ممانعت به عمل می‌‌آورند. بیکاری، فقر، بی‌سوادی و بی‌دورنمائی را بر آنها حاکم می‌گردانند و هیچ‌کس جلودار آنها نیست. زیرا امپریالیسم گردن‌کلفت آمریکا با پایگاه‌های نظامی متعدد خود، هواپیماها و سایر تجهیزات جنگی‌اش در منطقه، با براه انداختن جنگ‌های ویران‌گر و خونبار می‌کوشد تا هژمونی خود و اسرائیل را در منطقه تثبیت کند. برای شکستن مقاومت کشورهای سوریه، لبنان، ایران و یمن در مقابل هژمونی‌طلبی آمریکا و اسرائیل که امروز عربستان هم به جمع آنها پیوسته، ائتلاف شکننده جدیدی از اتحاد عربی (متشکل از عربستان، امارات، قطر، بحرین، کویت وعمان) بهاضافه اسرائیل بوجود آوردند. امپریالیسم آمریکا هم علاوه بر پایگاه‌هایش در این کشورها صدها میلیارد دلار اسلحه به پاس تشنج در منطقه بار آنها کرده و می‌کند.

سیاست نژادپرستانه اسرائیل در بطن کتاب مقدس یهودیان است که آنها را "نژاد برگزیده" نامیده است. این "نژاد برگزیده" در مدارس ابتدائی اسرائیل با ایدئولوژی صهیونیسم که همپایه نازیسم است پرورش مییابد و بهخون فلسطینیها که مالک واقعی فلسطین هستند تشنه میباشند. بهآنها در مدارس آموزش میدهند که فلسطینیها بیارزش هستند و باید آنها را نابود نمود. صهیونیسم در اسرائیل ملتی را نژادپرست و جنایتکار بار میآورد. نیروهای یهودی مترقی که در مقابل این سیاست ارتجاعی مقاومت میکنند بهشدت سرکوب میگردند. طبیعتا روشن است که نژادپرستی تجزیهبردار نیست. یک صهیونیست یا نژادپرست است و یا نیست. ما با "نیمه نژادپرستی" روبرو نیستیم. همه آن کسانی که ملت فلسطین را تحقیر کرده خاکروبههای خود را به حیاط وبر سر آنها فرو میریزند و بهراحتی سرکشیدن یک لیوان آب، کودکان فلسطینی را به قتل میرسانند و مورد تعقیب قرار نمیگیرند نژادپرستند و آنجا که با این نژادپرستی و توحش قرون وسطائی مبارزه نشود، طبیعی است که این ایدئولوژی نفرتانگیز گسترش یافته دامن خود یهودیان را نیز خواهد گرفت. تحقیر یهودیان اتیوپیائی و یا شرقی ادامه همان تحقیر و تبعیض نسبت به فلسطینیان است. رفع تبعیض و نژادپرستی در اسرائیل تنها با نابودی صهیونیسم امکان دارد. این است که همه کشورهای منطقه از جمله ایران، لبنان، نوار غزه، سوریه، عراق و... باید برضد این منبع تشنج و خرابکاری در منطقه، برای ایجاد صلح و آرامش در خاورمیانه متحد شوند و فلسطینی آزاد بهوجود آورند که همه مذاهب و ملتها در کنار هم با احترام بههم و نابودی نازیسم زندگی کنند. یهودیان وارداتی که دارای تابعیت دوگانه نیز هستند باید بهسرزمینهای مادری خویش بازگردند. آنوقت دیگر در اسرائیل به روی دانشآموزان فلسطینی که به دبستان میروند با ماشینهای دولتی آتشنشانی نجاست نمیریزند، زیرا نجاستی بهنام صهیونیسم از صفحه منطقه زدوده میشود. بهامید آنچنان روز.

 

 

برگرفته از توفان شـماره 234 شهریور ماه 1398ـ اوت سال 2019

ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)

www.toufan.org

نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)

toufan@toufan.org

لینک چند وبلاگ حزبی

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

وبلاگ کارگر آگاه

http://www.kargareagah.blogspot.se/

سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan