دادگاه‌های امپریالیستی برای تحقق عدالت نیستند، ابزاری در جهت توسعه نیات شوم آنها هستند(4)

 

برای اینکه با ماهیت و مصادیق دیگر این دادگاه‌های ساختگی جهانی امپریالیستی آشنا شوید ما به اسناد گذشته توفان مراجعه کرده و نشان می‌دهیم که درک حزب ما همیشه از این اینگونه دادگاه‌های امپریالیستی یکسان بوده است و پیشگوئی حزب ما درست از کار درآمده است. ما برای آن بخش صمیمی و ساده‌دل از اپوزیسیون ایران که آلت دست مزدوران اجنبی و اپوزیسیون خودفروخته قرار گرفته‌اند تاسف می‌خوریم. این اجنبی‌پرستان از هر بهانه و امکانی برای به اسارت کشیدن میهن ما ایران استفاده می‌کنند و در قلبشان جائی برای احساس عدالت و تحقق حقوق بشر نیست. آنها بیشتر به فکر حقوق خود هستند تا حقوق بشر.

حال دوباره به تجزیه یوگسلاوی باز گردیم و به نقش دادستان رسیدگی به جنایات ضدبشری در یوگسلاوی نظر می‌افکنیم.

مجله اشپیگل (DER SPIEGEL) در تاریخ 11/06/2021 نوشت که در مقابل پرسش‌اش پیرامون تعقیب گسترده صرب‌ها در یوگسلاوی سابق و بی‌توجهی به پیگرد مرتکبان کروات و کوزووئی، خانم کارلا دل پونته (Del Ponte) چنین پاسخ داده است:

دل پونته: آنچه واقعیت دارد این است که جامعه بین‌المللی، ناتو، شواهد جنایات صرب‌ها را در اختیار داشت - و آنها آن را در اختیار ما قرار دادند، که این کار را سریع‌تر کرد. اما آنچه واقعیت دارد این است که ایالات متحده نمی‌خواهد ما دلایل سیاسی جنایات جنگی در کوزوو را حل کنیم. ما برای تحقیق درباره شبه نظامیان "اوچکا" (UK) در کوزوو به سختی تلاش کردیم زیرا ایالات متحده ترمز ما را گرفت.(تکیه از توفان)

همین خانم در جای دیگر در مقابل پرسش مجله اشپیگل چنین گفته است:

اشپیگل: خانم دل پونته، بر اساس کتاب شما، در سال 2021 قانون جنگل بر جهان حاکم است. حق با قویتر است. چرا؟

دل پونته: جهان همیشه به اراده قدرتمندترین کشورها می‌چرخد. ایجاد سیستم عدالت کیفری بین‌المللی تنها به این دلیل امکان پذیر بود که ایالات متحده و روسیه در آنجا حضور داشتند. متأسفانه این اراده سیاسی از بین رفته است. (تکیه از توفان).

در یک کلام تمام این دادگاه‌ها با رضایت آمریکا و اسرائیل بر ضد ایران و نه برضد رژیم جمهوری اسلامی تشکیل می‌شوند. آمریکا و اسرائیل با هر جنایتی که به نفع خودشان باشند موافق‌اند. مگر با رژیم شاه موافق نبودند؟ مگر آمریکا از برگزاری دادگاه جهانی برترانراسل و ژان پل سارتر پیرامون محاکمه آمریکا به خاطر جنایاتش در ویتنام به مخالفت برنخاست؟ پس روشن است که برگزاری این دادگاه‌های نمایشی، ساختگی و تبلیغاتی صرفا برای پیشبرد مقاصد شوم امپریالیسم و صهیونیسم در منطقه است.

نشریه آلمانی زود دویچه تسایتونگ مورخ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ خبر داد که مسافرت هاشم تحاچی[1] (Hashim Thai) به آمریکا برای ملاقات با رئیس جمهور صربستان برهم خورد. این برهم‌خوردگی ناشی از آن بود که دادگاه کیفری لاهه، که در دست اروپائی‌هاست، پرونده‌های هاشم تحاچی را، که تاریخ مصرف خیانت‌اش تمام شده، رو کرده است و می‌خواهد وی را به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه کند. در اینجا سخن از دوران تجاوز آلمان و سایر ممالک امپریالیستی به یوگسلاوی مستقل و تجزیه آن است. دو ماه قبل از حمله غیرقانونی و تبهکارانه ناتو به یوگسلاوی، در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۹۹، هاشم تحاچی با صحنه‌سازی آدمکُشی و تبلیغات نسل‌کُشی آلبانیائی‌ها، تحت عنوان قصابی راچاک (Raak) تصاویر جعلی را با همکاری سازمان جاسوسی آلمان بر سر آنتن‌ها فرستاد تا افکار عمومی را برای تجاوز انسان‌دوستانه به یوگسلاوی آماده کنند. ناتو به همین بهانه تحت نام جلوگیری از نسل‌کُشی و نابودی مردم کوزوو به یوگسلاوی حمله نمود و این کشور قدرتمند و مستقل را تکه تکه کرد و به مناطق تحت سلطه خود بدل نمود.

هاشم تحاچی، که بعد از این جنایت در سازمان تروریستی کوزووئی خود به نام اوچکا (UK) به جنایات دیگر نیز دست زده بود، با همکاری آلمان و آمریکا در ۷ آوریل ۲۰۱۶ توسط پارلمان کوزوو برای پنج سال به عنوان رئیس جمهور این کشور ساخته پرداخته امپریالیسم، که هنوز مورد تأیید جامعه جهانی نیست، انتخاب شد. وی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ نیز نخست وزیر جمهوری کوزوو بود و به عنوان یک شخصیت مافیائی در کوزوو با خودسری و خودکامگی به نفع امپریالیسم گماشتگی می‌نمود و مورد احترام مجامع جهانی بود!؟ این جمهوری ساختگی کوزوو، مرکز قاچاق، آدمکشی، فاحشه‌گری، فروش اعضای بدن انسان‌ها در بالکان بود و هست. در پیدایش این کشور مافیائی جمهوری اسلامی نیز دخیل بود و با امپریالیسم آمریکا و آلمان همکاری کرد تا یک کشور دیگر مسلمان در بالکان پدید آید. ناسیونال شونیست‌های ایرانی از جمله ناسیونال شونیست‌های آذری‌ در کنار این جنایتکار جنگی قرار داشتند، زیرا وی رهبر ملیت کوزووئی برای جدائی یوگسلاوی و برادرکشی در یوگسلاوی بود. این خوابی است که آنها برای ایران هم دیده‌اند.

امروز در اثر تشدید تضادهای امپریالیستی میان اروپا و در درجه اول آلمان و آمریکا، اسناد جنایات هاشم تحاچی را، که از همان روز اول فاش شده بود، رو کرده‌اند. مطبوعات اروپائی نوشته‌اند:

با مدیریت هاشم تحاچی اندام‌واره‌های اُسرای صربستان و آلبانی در پایگاه‌های اوچکا در شمال آلبانی را برمی‌داشتند و از طریق فرودگاه تیرانا آنرا برای فروش به مشتریان خود در مقابل دریافت پول کلان ارسال می‌کردند. حقوق‌دانان سوئیس با کشف این جنایت آنرا در سال ۲۰۱۰ منتشر و برملا ساختند. تحاچی قبل از تلاشی یوگسلاوی مدت‌ها در سوئیس به عنوان پناهنده سیاسی زندگی می‌کرد و در راه آهن سوئیس خدمت می‌نمود. در کنار این جنایات، هاشم تحاچی در رهبری سازمان فاشیستی اوچکا (UK) رقبای خویش را در رقابت برای کسب رهبری به قتل می‌رسانده است. تحاچی متهم است که با دنائت و خفت ۱۰۰ نفر را کشته است و در زمان جنگ اسراء را شکنجه کرده، افراد بیگناه را خودسرانه تحت پیگرد قرار داده و با اعمال زور سر به نیست نموده است. روزنامه زود دویچه تسایتونگ مورخ ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ طی تأیید موارد بالا اضافه می‌کند: قربانیان عبارت بوده‌اند از صرب‌ها، کولی‌های روما، و سایر گروه‌های قومی. دادگاه کیفری جهانی فعالیت‌اش را در مورد هاشم تحاچی از چهار سال پیش، یعنی از سال ۲۰۱۵ شروع کرده است، تا وی را به پای میز محاکمه بکشاند.

انسان حیرت می‌کند وقتی می‌بیند که با چه وقاحتی امپریالیست‌ها بر جنایات این تبهکار مافیائی تا به حال - چون به مصلحت‌شان بوده - سرپوش گذارده و وی را رئیس جمهور کردند و حال که به وی نیازی ندارند، چگونه پرونده‌های گذشته را رو می‌کنند. ما برای روشن‌گشتن ذهن خوانندگان آنها را مراجعه می‌دهیم به سندی که توفان در سال ۱۹۹۹ منتشر کرد، که از آن مستفاد می‌گردد که ماهیت این سازمان جنایتکار تروریستی و شخص فاسد و جنایتکاری به عنوان هاشم تحاچی حتی در همان زمان نیز روشن بوده است. نشریه توفان شماه ۵۴ سال پنجم (ارگان مشترک جهت تدارک کنگره موسس حزب واحد طبقه کارگر ایران) مورخ اردیبهشت ۱۳۷۸ برابر ۲۱ آوریل ۱۹۹۹ تحت عنوان تجاوز بربرمنشانه به یوگسلاوی و مواضع ما نوشت:

سازمان اوچکا سازمانی ساخته و پرداخته دست امپریالیست‌هاست که ستون پنجم ناتو بوده و می‌خواهد با قتل‌عام صرب‌ها آزادی کوزوو را به دست بیاورد. این سازمان براساس منابع آلمانی (فرانکفورتر روند شاو) ۲،۵ میلیاد مارک از قاچاق مواد مخدر و باجگیری درآمد دارد. نشریه یوروپین (The European) در سپتامبر ۱۹۹۷ نوشت سازمان امنیت نظامی و غیرنظامی آلمان در آموزش و تسلیح شورشیان دست دارد تا نفوذ آلمان را در بالکان تحکیم کند و مسئله فراریان جنگ را تحت کنترل خود درآورد (نقل از نشریه کنکرت شماره ۳/۹۹). همین امسال فرستاده ویژه آمریکا روبرت گِلب‌هارد (Robert Gelbhard) از اوچکا به عنوان سازمان تروریستی نام برد و تهدید کرد نام آنها را در صورت ادامه عملیات تروریستی به لیست اسامی سازمان‌های تروریستی اضافه کند. این سازمان فاشیستی می‌خواهد کوزوو را از صرب‌ها پاک کرده و منطقه خالص آلبانی ایجاد کند. آنها در سال ۱۹۹۸ با توسل به ۶۰۰ عملیات تروریستی و جنایتکارانه علیه مردم عادی نام ننگینی از خود به جا گذاردند. مگر می‌تواند ملتی با قتل‌عام ملت دیگر خود را آزاد کند؟ این چنین ملتی خود نیز آزاد نیست. آزادی اهدائی امپریالیست‌ها دوام و بقاء ندارد. این یک آزادیِ مصلحتی است که وی به دست آورده است تا از چاله به چاه بیفتد. اوچکا، که رهبر نظامی‌اش (هاشم تحاچی) براساس منابع آلمانی (روزنامه تاتس (TAZ) مورخ ۲۵ مارس ۱۹۹۹ به نام جنایتکار و قاتل تحت تعقیب پلیس روسیه و چین است، چگونه می‌تواند امضاء‌کننده قرارداد رامبویه (Rabouillet) باشد. این سازمان، سازمانی پوشالی است که سلاح‌ها و غذایش نیز از انبارهای امپریالیسم آلمان سرازیر می‌شود و نه یک سازمان آزادیبخش، آن طور که به ویژه آلمان‌ها تبلیغ می‌کنند و برایشان با مخارج گزاف و چرب‌کردن سبیل مأمورین‌اش در آلمان تظاهرات راه می‌اندازند. این چه سازمان آزادی‌بخشی است که خواستار حمله ناتو به یوگسلاوی است و برای آن تظاهرات راه می‌اندازد؟

امپریالیست‌ها پس از توافق دولت یوگسلاوی با نمایندگان مردم کوزوو، که برای آنها بسیار نامطبوع بود، با هدف برهم‌زدن توافق میان آنها به یکباره از جیب بغل‌شان تبصره‌ای درآوردند که به موجب آن باید دولت یوگسلاوی بپذیرد که ۲۸ هزار نفر سرباز پیمان ناتو در کوزوو برای نظارت بر تحقق موافقت‌نامه رامبویه مستقر شوند. به قول نشریه آلمانی اشپیگل در تاریخ ۲۲/۳/۱۹۹۹: طرف یوگسلاوی فقط امکان انتخاب بین طاعون و وبا را دارد.

کدام کشور مستقلی است که دو دستی حق حاکمیت خود را تقدیم امپریالیست‌ها کند و اجازه دهد سرزمین‌اش اشغال گردد؟ چنین قرارداد ننگینی را کسی حق ندارد امضاء کند. یوگسلاوی به درستی از امضای ضمیمه‌ی قرارداد سرباز زد و در عوض هاشم تحاچی آن را یکجانبه امضاء و اجازه حمله به یوگسلاوی را صادر کرد (توفان شماره ۲۴۶ ارگان مرکزی حزب کارایران شهریور ماه ۱۳۹۹)

حال کار این تبهکار به انتها رسیده است و اروپای متمدن می‌خواهد وی را از سر راه بردارد و نشان دهد که قوه قضائیه در اروپا کارآئی دارد. تاریخ مصرف تحاچی به پایان رسیده است. باید از سرنوشت این خودفروخته‌ها آموخت.

هم اکنون دادگاه لاهه که فضاحتش در مورد تعقیب جنایتکاران درجنگ یوگسلاوی بر سر زبان‌هاست و حتی خانم کارلا دل‌پونته دادستان این دادگاه برای رسیدگی به جنایات در بالکان به مشکلات بررسی جنایات همدستان اروپائی‌ها و غرب و از جمله ناتو اعتراف کرده است، امروز ناچار شده برای حفظ ظاهر، این رهبر جنبش آزادی بخش بالکان را به محاکمه کشیده و برای انجام جنایات غیرقابل انکارش محاکمه کند. در چنین شرایطی آمریکا به حمایت از آقای هاشم تحاچی پرداخته و با دستگیری و محاکمه وی به مخالفت برخاسته است. دادگاه بی‌طرف لاهه در کشور هلند که دادگاه کیفری جهانی است ناچار شده است در مورد این قاتل کوزووئی، همانگونه که در مورد راموش هارادینای (RamushHaradinaj) سکوت اختیار کرد و نمایش دادگاه را به پایان رسانید عقب نشینی کند و منتظر بماند تا نظر آمریکا در مورد برخورد این فرد تغییر کند. آقای هاشم تحاچی ظاهرا در فهرست اسامی رهبران تحت تعقیب تا اطلاع ثانوی قرار دارد.

رفتار این دادگاه کیفری جهانی در این مورد ویژه نیز حاکی از آن است که این دادگاه‌ها صرفا سیاسی‌اند و بر اساس منافع و مصلحت امپریالیست‌ها برگزار شده و با صدور رای مورد تائید آنها خاتمه می‌یابند. فرقی میان دادگاه سوئد به رهبری فرقه رجوی و سلطنت‌طلبان و عمّالشان، دادگاه مردمی آبان در لندن با شرکت چند تا دلقک به رهبری سازمان‌های امنیتی موساد و سیا ودادگاه‌های رسیدگی به جنایاتِ انجام شده‌ی در جنگ تجزیه‌طلبانه‌ی یوگسلاوی وجود ندارد. ماهیت همه آنها ضد بشری و بر ضد منافع ملی کشورهاست. ادامه دارد

 

 

نقل از توفان ارگان مرکزی حزب کارایران شماره 262 دی ماه 1400

www.toufan.org

www.toufan.de

لینک چند وبلاگ حزبی

وبلاگ توفان قاسمی

http://rahetoufan67.blogspot.se/

وبلاگ ظفرسرخ

http://kanonezi.blogspot.se/

وبلاگ کارگر آگاه

http://www.kargareagah.blogspot.se/

سایت کتابخانه اینترنتی توفان

http://toufan.org/ketabkane.htm

سایت آرشیو نشریات توفان

http://toufan.org/nashrie_tofan%20archive.htm

توفان در توییتر

https://twitter.com/toufanhezbkar

توفان در فیسبوک

https://www.facebook.com/hezbekar.toufan.3/

توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی

https://www.facebook.com/pli.toufan?fref=ts

توفان درشبکه تلگرام

https://telegram.me/totoufan

 

 [1] - وی در سال 1993 (UCK) را در سوئیس تاسیس کرد و پس از طی یک دوره آموزش نظامی در آلبانی به کوزوو بازگشت، جایی که او به نام مستعار جنگی گیارپر (Gjarper) (مار) مشهور شد. در ژوئیه 1997 وی در دادگاه صربستان به تروریسم و مشارکت در قتل بسیاری از افراد به صورت غیابی به 10 سال حبس محکوم شد. وی در مذاکرات برای حل بحران کوزوو که در فوریه و مارس 1999 برگزار شد و نهایتا به شکست انجامید، رهبری هیات آلبانیایی را در شهر رامبویه (Rambouillet) فرانسه بر عهده داشت.